Dieta na wakacjach

Piątek, 09.07.2021

Jesteś w trakcję diety odchudzającej i wyjeżdżasz na urlop? Martwisz się, czy dasz radę jeść jak dotychczas? Boisz się wyrzutów sumienia, że pozwoliłaś sobie na lody, ciastko, czy inny smakołyk?

Spokojnie 🙂 Wakacje są dobrą okazją, aby nieco oderwać się od codziennej rutyny. O ile odpoczynek od dotychczasowych zwyczajów nie jest całkowitym popadaniem ze skrajności w skrajność, to nie ma nic złego w chwilowych odstępstwach od diety i treningów. Nie stanie się nic złego, jeśli pozwolisz sobie na lody, gofra, czy pizzę. Jeżeli chcesz to zamiast frytek możesz wybrać ziemniaki z wody, a rybę z głębokiego tłuszczu zastąpić grillowaną lub pieczoną.

Pamiętaj, że urlop to czas odpoczynku i regeneracji, a nie wyrzutów sumienia. Dodatkowe kalorie możesz spożytkować na długi spacer brzegiem morza.

Jeśli obawiasz się jednak, że Twój wakacyjny luz może zakończyć się objadaniem lub powrotem do starych nawyków, to zachęcam Cię do ostrożności i uważnego przyjrzenia się Twojej relacji z jedzeniem.

Pamiętaj, że o Twojej sylwetce decydują codzienne wybory i wypracowane zdrowe nawyki, a nie kilka dni luzu podczas wakacji. Wypoczęta i pełna pozytywnej energii na nowo wrócisz do zdrowych nawyków, po powrocie do domu.
Ciesz się chwilą !