Filary zdrowego stylu życia - woda

Niedziela, 21.11.2021

Nawiązując do ostatniego wpisu o filarach zdrowia, dzisiaj wpis o wodzie i prawidłowym nawodnieniu. 

💦Woda jest najważniejszym składnikiem naszego organizmu. W przypadku mężczyzn, stanowi ona średnio 60% masy ciała, a u kobiet około 51% masy ciała. 

💧Teoretycznie, każdy z nas wie, że należy pić wodę. Służy ona nie tylko do zaspokajania pragnienia. Woda w naszym organizmie pełni szereg ważnych zadań. Bez odpowiedniego nawodnienia, nasz organizm przestałby prawidłowo funkcjonować. Bez pożywienia jesteśmy w stanie przeżyć nawet miesiąc, a bez wody – zaledwie kilka dni.

💦Wodę należy dobrać zgodnie z potrzebami własnego organizmu. Przykładowo po wodę bogatą w magnez, warto sięgać zwłaszcza w przypadku, gdy intensywnie trenujemy lub gdy wykonujemy ciężką pracę fizyczną i umysłową. 

💧Coraz większa grupa osób wybiera do picia wodę mineralną. To klucz nie tylko do zdrowia, ale także urody. Wybierając wodę o dużej zawartości minerałów, nie tylko nawodnimy organizm, a także możemy uniknąć niedoboru cennych pierwiastków. 

💦Dobrze wiemy, że picie wody w odpowiedniej ilości jest nam niezbędne do życia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku wody także należy zachować zdrowy rozsądek. Nie wszystko, co jest dla nas dobre, w nadmiarze będzie tak samo pozytywnie wpływać na organizm.

💧💦🚰Ile wody pijecie i jaką wodę wybieracie na codzień?